Výtvarný obor

 

Základním předpokladem pro studium je kromě nadání také aktivní zájem o výtvarnou tvorbu. Během studia jsou vedeni k poznávání a chápání prvků výtvarného jazyka a schopnosti vlastního vyjadřování. Učí se esteticky a citlivě pracovat s vlastní kreativitou a vnímat tak svět kolem nás veselejší a krásnější. Podstatou celého snažení je nalezení uspokojení a radost z vlastní tvorby.

Ve vyučovaných předmětech je učební látka uspořádána na studijní práce a projektové vyučování. Žáci se tak v průběhu studia setkávají s jedním tématem víckrát, mohou jej doplňovat a vrstvit získanými zkušenostmi z předchozích ročníků nebo experimentovat a pojímat novými pohledy.

Součástí výuky je přehled dějin a teorie výtvarného umění od pravěku po současnost. Talentovaní žáci jsou připravováni k přijímacím zkouškám na umělecké školy. Výtvarné práce jsou prezentovány v průběhu roku na výstavách v prostorách školy, Městského úřadu v Rychnově n. Kn. a na Loveckém zámku v Kvasinách. Výtvarný obor se každoročně zúčastňuje společných školních akcí DNY ZUŠ, příležitostně zajišťuje propagaci a reklamu ostatním oborům. Nejlepší práce se pravidelně umísťují v národním kole soutěže výtvarných oborů ZUŠ.

vo

Vyučované předměty:

- Plošná tvorba - kresba (tužka, tuš, uhel, rudka, fixy); malba (tempera, akvarel, kvaš, acryl); grafika (monotyp, papíroryt, papírořez, tisk z koláže, tisk ze šablon, vosková rezerváž, suchá jehla, linoryt, xerox) 

- Prostorová tvorba - tvarování papíru, textilu, sádry, umělé hmoty, drátu, modelovací hmota, keramická hlína

- Objektová a akční tvorba - využití materiálu, věcí a prostředí jako výtvarného média, instalace, hobbyart, landart, batikování 

- Výtvarná kultura - výuka dějin a teorie umění, exkurze a výukové programy v galeriích, inspirace pro výtvarnou činnost, kopie, parafráze

 

 

JAK VYPLNIT PŘIHLÁŠKU DO ZUŠ

 

 

 

Ocenění v soutěži Čímtačára

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

1623264596158

 

Další články...

  1. Kontakty VO

Oficiální název školy: Základní umělecká škola, Rychnov nad Kněžnou, Panská 1492

Adresa školy: Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, IČ: 71235060, datová schránka: ecgmvdd

 

kancelář ZUŠ: +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Kamila Hájková, ředitelka školy | +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Lucie Martinů, zástupkyně ředitelky pro hudební obor | +420 737 539 242 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Markéta Drhlíková, zástupkyně ředitelky pro nehudební obory | +420 732 523 688 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

izus baner 200x90px

 

plakát ZUŠ