Úspěchy žáků 2019/2020

 

26. února proběhlo v Kostelci nad Orlicí okresní kolo ve hře na kytaru – 2 žáci získali postup do krajského kola, jedna žákyně 2. místo. Kytarista Pavel Hlas byl vyhlášen absolutním vítězem celé soutěže.

27. února se uskutečnilo v Týništi nad Orlicí okresní kolo ve hře na housle + violu a přehlídka ve hře na violoncello + kontrabas. Naše škola zde získala 15 prvních postupových míst, 5 druhých a jedno třetí místo. Absolutním vítězem se stal houslista Ondřej Martinek, paní učitelka Jana Formanová obdržela ocenění za pedagogickou práci.

3. března naše škola uspořádala okresní kolo ve hře na klavír, kde žáci rychnovské ZUŠKY získali 9 prvních míst s postupem, 4 první místa bez postupu a 3 druhá místa. Absolutním vítězem byla vyhlášena klavíristka Anežka Polnická, paní učitelka Taťána Zemenová obdržela ocenění za pedagogickou práci.

Výsledky ze soutěží se dostavily i v literárně dramatickém oboru. 21. února v recitační soutěži O rychnovský zvoneček získali ocenění 3 žáci, 4. – 5. března v okresním kole celostátní přehlídky dětských recitátorů Dětská scéna obdrželi 3 žáci postup do krajského kola a 1 žák čestné uznání.

9. března došlo vyhodnocení soutěže Mladý módní návrhář 2020, kterou pořádá SŠUP Ústí nad Orlicí. Ze 48 účastníků soutěže bylo do finále vybráno 14 dětí  –  z naší školy 8 dívek výtvarného oboru, které budou pozvány do ateliérů školy na pracovní workshop.

Za všechny tyto krásné výsledky a skvělou reprezentaci školy i města patří žákům i učitelům velký dík, gratulace a přání dalších úspěchů. Všechno snažení má však hořkou tečku v podobě současné nejisté situace, kdy jsou další soutěžní kola pozastavena.

                                                                                                                                     Kamila Hájková

 

DSC 0422

DSC 0319

DSC 0363

Oficiální název školy: Základní umělecká škola, Rychnov nad Kněžnou, Panská 1492

Adresa školy: Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, IČ: 71235060, datová schránka: ecgmvdd

 

kancelář ZUŠ: +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Kamila Hájková, ředitelka školy | +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Lucie Martinů, zástupkyně ředitelky pro hudební obor | +420 737 539 242 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Markéta Drhlíková, zástupkyně ředitelky pro nehudební obory | +420 732 523 688 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

izus baner 200x90px

 

plakát ZUŠ