Literárně dramatický obor

 

Dramatická výchova vychází z divadelní (dramatické) tvorby. Nejde však jen o použití prvoplánové - tj. o reprodukování divadelních her a jednotlivých scének. Obor především rozvíjí city, emocionalitu a sebepoznávání. Získá-li člověk schopnost rozumět své individualitě, svým citům, emocím, prohlubuje-li svou empatii k okolnímu prostředí, bude jeho začlenění do současné společnosti daleko snazší. Schopnost jednat s lidmi je základním výstupem tohoto oboru.

ldofoto

Stavebním pilířem oboru je neustálé rozvíjení invence žáků, ať už formou literární (dramatické) tvorby, tak její prezentace před publikem. Od prvních „hereckých krůčků“ se žáci postupně seznamují (formou dramatické hry) s rytmem, prostředím, se svým tělem, mimikou, emocemi a tím si v sobě utváří první základní herecké vyjadřovací prostředky, které v dalších letech studia obohatí a rozvinou ve schopnost ztvárnit hereckou postavu, převzít její vnějškové i vnitřní cítění a tím vytvořit absolutní souznění s daným dramatickým tématem.

 

Dramatické modelové situace jednotlivých divadelních úkolů si žák přenáší do „normálního života“ a jejich řešení v reálu je potom snazší. Tím se stává studium literárně dramatického oboru velmi potřebným pro dnešní dobu, náš svět, který nás obklopuje.

 

JAK VYPLNIT PŘIHLÁŠKU DO ZUŠ

 

 

Hudební nauka 10. - 15. 5.

PONDĚLÍ, ÚTERÝ - pí uč. Strážnická

veškeré výukové materiály najdete na www.hnstra.cz

 

 

STŘEDA - pí uč. Štěpánová

1. ročník A - video

Milé děti, poslechněte si, prosím 1. větu ze smyčcového kvintetu Antonína Dvořáka. Všimněte si, které nástroje smyčcové kvinteto tvoří.

Mějte se hezky a těším se na viděnou v ZUŠce. K. Štěpánová
 

2. ročník A - video

Milé děti, poslechněte si, prosím 1. větu ze smyčcového kvintetu Antonína Dvořáka. Všimněte si, které nástroje smyčcové kvinteto tvoří.

Mějte se hezky a těším se na viděnou v ZUŠce. K. Štěpánová

4. ročník A - video

Milé děti, poslechněte si, prosím 1. větu ze smyčcového kvintetu Antonína Dvořáka. Všimněte si, které nástroje smyčcové kvinteto tvoří.

Mějte se hezky a těším se na viděnou v ZUŠce. K. Štěpánová

 

ČTVRTEK - pí uč. Šafránková

 

PHV

Milé děti, tento týden si prosím procvičte noty v online cvičení. Mějte se hezky. Lucie Šafránková

 

 

1. ročník B

Milé děti, tento týden si prosím procvičte noty v basovém klíči a 3/8 takt v online cvičení. Mějte se hezky. Lucie Šafránková

 

 

2.ročník

text:

Milé děti, tento týden si prosím procvičte intervaly v online cvičení. Mějte se hezky. Lucie Šafránková

online procvičování:

 

 

4.ročník

text:

Milé děti, tento týden se dozvíme něco o L. v. Beethovenovi. Nejdřív se prosím podívejte na video a poté doplňte informace do pracovního listu o tomto skladateli. Mějte se hezky. Lucie Šafránková

 

Kontakty LDO

Vyučující

 email telefon 
Hofmann Petr

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

603 801 038
Tejklová Ivana, Mgr.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

603 468 735

Oficiální název školy: Základní umělecká škola, Rychnov nad Kněžnou, Panská 1492

Adresa školy: Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, IČ: 71235060, datová schránka: ecgmvdd

 

kancelář ZUŠ: +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Kamila Hájková, ředitelka školy | +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Lucie Martinů, zástupkyně ředitelky pro hudební obor | +420 737 539 242 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Markéta Drhlíková, zástupkyně ředitelky pro nehudební obory | +420 732 523 688 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

izus baner 200x90px

 

plakát ZUŠ