Pojďte s námi na koncert do Rudolfina!

Z KORESPONDENCE ČESKÉ FILHARMONIE:

 

Končí první pololetí letošního školního roku, avšak konec covidové epidemie je (zatím) v nedohlednu.

 

V současnosti je kolem nás nejviditelnější boj o zdraví, ale není to jediný boj. Bojuje se také o vzdělání. A tak stejně jako v červnu 2020 děkovala Česká filharmonie zdravotníkům, chceme nyní společně vyjádřit poděkování a podporu všem, kteří pečují o vzdělání – nejen učitelům všech stupňů a typů škol, sbormistrům, sportovním trenérům, ale i rodičům, dětem a mladým lidem… Pro Vás všechny připravujeme ve Dvořákově síni Rudolfina na sobotu 20. 2. 2021 od 20.15 hodin koncert s názvem A přece se učí!

 

S Českou studentskou filharmonií se představí dirigenti Semjon Byčkov a Marko Ivanović, večerem budou provázet Alice Nellis a Karel Kovář. Pořad bude živě přenášet mj. Česká televize - ČT Art. Zazní hudba Josefa Suka, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Richarda Wagnera, Ludwiga van Beethovena a Giuseppe Verdiho.

 

Vstupenku na tento mimořádný koncert Vám nabídnout nemůžeme, přesto existuje možnost, jak se do Dvořákovy síně můžete „dostat“ a podpořit naše účinkující. Namalujte svůj portrét a obrázek nám pošlete! Zaslané portréty rozmístíme na sedadla v celé Dvořákově síni…

 

Posílám Vám několik technických informací k tvorbě portrétu:

Na papír velikosti A4 prosíme namalujte portrét a část ramen. Hlava s rameny by měla být přes celou plochu papíru. Výtvarnou techniku můžete zvolit jakoukoliv, ale žádná část postavy i pozadí by neměla zůstat bílá. Obličej, vlasy i část oblečení prosím pojednejte barevně. Na kameru dobře vypadají výrazné obrysy a barevné plochy, vodovky i tempery. Pokud zvolíte fixy, bude dobré obličej šrafovat. Techniky můžete samozřejmě různě kombinovat, jak vám to bude vyhovovat, viz přiložené obrázky.

 

 

VAŠE VÝTVORY DORUČTE DO NAŠÍ ZUŠKY DO 5. 2. NEBO JE ZAŠLETE NA ADRESU Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. NASKENOVANÉ NEBO VYFOCENÉ VE VELKÉM ROZLIŠENÍ.

 

TĚŠÍME SE NA ZÁSTUPCE RYCHNOVSKÉ ZUŠKY VE DVOŘÁKOVĚ SÍNI! :-)

 

 

 

Oficiální název školy: Základní umělecká škola, Rychnov nad Kněžnou, Panská 1492

Adresa školy: Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, IČ: 71235060, datová schránka: ecgmvdd

 

kancelář ZUŠ: +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Kamila Hájková, ředitelka školy | +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Lucie Martinů, zástupkyně ředitelky | +420 737 539 242 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

izus baner 200x90px

 

plakát ZUŠ