MenART

Naše Zuška na MenART

V prosinci proběhlo v Praze druhé setkání stipendistů akademie mentoringu uměleckého vzdělávání. Navázalo tak na víkendový pobyt v Kroměříži koncem léta. Naši čtyři stipendisté – houslista Ondřej Martínek (ze tř. Lenky Bergerové) se svým mentorem Janem Fišerem (houslista PKF, Česká filharmonie) a zpěváci Veronika Ročková, Hana Dušková, Tengiz Khisanishvilli (ze tř. Michaely Kolář Grundové) s mentorkou Radkou Fišarovou (muzikály Edith Piaf, Kleopatra, Evita) rozvíjí svůj talent, techniku, výraz na studovaných skladbách a získávají cenné rady a zkušenosti profesionálů. Před sebou mají ještě 2 setkání a spoustu práce na zadaných úkolech od svých mentorů – např. složit svou vlastní píseň, natočit si videoklip. Jejich celoroční cesta bude prezentována ve spolupráci s festivaly Pražské jaro či Smetanova Litomyšl. Naší Zušce děkujeme za podporu v tomto jedinečném projektu. Stipendistům děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme jim, ať jsou jejich setkání s mentory co nejvíce inspirativní pro jejich další hudební i osobnostní rozvoj.

Michaela Kolář Grundová (uč. pop zpěvu)

Menart 5

 

Martinek2

 

 

 

 

 

Ondřej Martinek: „S panem profesorem se mi pracovalo víc než dobře, protože si myslím, že si rozumíme a dokážeme se o věcech týkajících se např. techniky pobavit. (Ovšem času na rozhovory bylo málo, taky se muselo něco udělat. Vlastně po celý víkend se hrálo a cvičilo s výjimkou stravování samozřejmě)“.

                                                                                                                         

Hana Dušková: „V krásné Kroměříži jsme celé tři dny prozpívali a navštívili zdejší památky. Večerní program tvořila přednáška mentorů a známého motivačního kouče. Z pobytu jsme si odnesli spoustu zkušeností a skvělých zážitků, na které budeme všichni rádi vzpomínat“.

 

Veronika Ročková: „Žádná zkouška není stejná a vždy nás čeká nová výzva, kterou musíme zvládnout. Paní Fišarová je velmi příjemná a moc hezky se mi s ní pracuje“.

 

Tengiz Khizanishvilli: „Jsem rád, že si mě zpěvačka Radka Fišarová vybrala a že jí mohu zazpívat.“

                                                                                                                    

Oficiální název školy: Základní umělecká škola, Rychnov nad Kněžnou, Panská 1492

Adresa školy: Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, IČ: 71235060, datová schránka: ecgmvdd

 

kancelář ZUŠ: +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Kamila Hájková, ředitelka školy | +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Lucie Martinů, zástupkyně ředitelky | +420 737 539 242 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

izus baner 200x90px

 

plakát ZUŠ