Školní rok končí…

Školní rok plný zvratů… Vše začalo velice slibně. Už v září ZUŠKA úspěšně spolupracovala na konferenci ke vzdělávání na Kolowratském zámku. 3. října se uskutečnil koncertní zájezd do Bystrzycy Klodzke a byla po letech obnovena spolupráce s polskou hudební školou. Neméně úspěšným se stal Novoroční koncert, kdy jsme polské přátele uvítali v Pelclově divadle.

2019 06 24 Kraska a zvire 199  DSC 0142

Během podzimu proběhlo několik velmi vydařených akcí – projektové dny ve výtvarném oboru, workshopy klasického tance s Terezou Krupičkovou, úspěšné baletní představení Kráska a zvíře, představení literárně dramatického oboru, komponované představení Kouzelné zrcadlo, klavírní recitály, koncert studentů Konzervatoře Pardubice.

Blížily se Vánoce a s nimi Swingové vánoční hody II – spolupráce Carminy a Mladého týnišťského big bandu. Z této spolupráce by ještě do konce letošního roku mělo vzejít společné CD. Naše škola se spolu se ZUŠ Týniště nad Orlicí zapojila do společného projektu Českého rozhlasu „Rybovka zní nad Českem“, jejímž zakončením byla nahrávka České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v kostele sv. Víta v Častolovicích.

Souběžně se všemi akcemi probíhala příprava na soutěže MŠMT ve hře na klavír, smyčcové nástroje, kytaru, soutěže v uměleckém přednesu. Velmi dobré výsledky nás na konci února a začátku března pozitivně naladily do dalších kol. Vždyť tři absolutní vítězství v jednotlivých nástrojích v okresních kolech se jen tak nesejdou!

Jenomže – přišel koronavirus. 12. března jsme museli i my uzavřít školu, hudbu a další druhy umění přenést do svých domovů. Učit na dálku se začalo v podstatě hned. Když dnes hodnotíme, některé děti udělaly více práce, než když chodí pravidelně do školy. Zvládli jsme i tuto dobu a od 11. května jsme se rádi s našimi žáky potkali ve škole. Od té doby se snažíme o návrat do původních kolejí a pevně doufáme, že od září rozjedeme šňůru odložených koncertů, představení a výstav. Už teď Vás srdečně zveme, sledujte naše stránky www.zusrk.cz.

Všem našim žákům, jejich rodičům a pracovníkům školy děkuji za práci v tomto „podivném“ školním roce a přeji krásné letní prázdniny.

Kamila Hájková, ředitelka ZUŠ