Umění na dálku …

Dne 12. března utichlo Školní náměstí ve městě – ze ZUŠKY se přestaly linout tóny libé i nelibé, výtvarníci odložili štětce, tanečnice sundaly baletní špičky, herci se odlíčili. Rychnovská umělecká škola se ponořila do ticha jako dalších téměř 500 škol stejného typu v republice. Všechny aktivity dětí se přesunuly do jejich domovů, umělecky založení učitelé začali pronikat do všelijakých technických vymožeností, kterými jsou Skype, WhatsApp, Discord, Google Meet, … Vzduchem létají nahrávky skladeb, baletní cvičení, úžasná rodinná výtvarná díla, promyšlené videoklipy. O tom, že i tento typ vzdělávání je možný, nás každý den přesvědčují stovky skvělých dětí a ještě úžasnější rodiče, kteří nám výrazně s výukou dětí pomáhají.

Milí rodiče, moc Vám za Vaši snahu, pomoc a ochotu děkujeme. Kromě pracovních povinností většina z Vás s nadhledem zvládá podporu svých dětí v uměleckém vzdělávání a za to Vám patří velký dík. Dle rozhodnutí vlády budeme jednou z mála škol, kam by se děti do konce školního roku měly dle určitých pravidel vrátit (stav k 20. 4.). Budeme v to doufat a hned začneme pracovat na slavnostním koncertě k 75. výročí založení školy, který uspořádáme v podzimních měsících. Koncert bude zároveň poděkováním všem, kteří nám v této nelehké době pomáhají a spolupracují s námi.

Na závěr trefná slova Ireny Pohl Houkalové, koordinátorky projektu ZUŠ OPEN 2020: „Umění vždy bylo prostředkem pro potěchu duše. Právě v této době ho potřebujeme všichni, včetně dětí.“ 

Těšíme se na setkání s Vámi!

                                                                                              Vaše ZUŠKA

Oficiální název školy: Základní umělecká škola, Rychnov nad Kněžnou, Panská 1492

Adresa školy: Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, IČ: 71235060, datová schránka: ecgmvdd

 

kancelář ZUŠ: +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Kamila Hájková, ředitelka školy | +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Lucie Martinů, zástupkyně ředitelky | +420 737 539 242 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

izus baner 200x90px

 

plakát ZUŠ