Umění na dálku …

Dne 12. března utichlo Školní náměstí ve městě – ze ZUŠKY se přestaly linout tóny libé i nelibé, výtvarníci odložili štětce, tanečnice sundaly baletní špičky, herci se odlíčili. Rychnovská umělecká škola se ponořila do ticha jako dalších téměř 500 škol stejného typu v republice. Všechny aktivity dětí se přesunuly do jejich domovů, umělecky založení učitelé začali pronikat do všelijakých technických vymožeností, kterými jsou Skype, WhatsApp, Discord, Google Meet, … Vzduchem létají nahrávky skladeb, baletní cvičení, úžasná rodinná výtvarná díla, promyšlené videoklipy. O tom, že i tento typ vzdělávání je možný, nás každý den přesvědčují stovky skvělých dětí a ještě úžasnější rodiče, kteří nám výrazně s výukou dětí pomáhají.

Číst dál...

DISTANČNÍ VÝUKA

 

 

 

  • * Malé ochutnávky z distanční výuky v naší ZUŠ:

 

HO - pohádky smyčcového oddělení, e-koncert pěveckého oddělení

LDO - pan učitel Petr Hofmann a jeho píseň Zloděj lesních roušek, mimika

VO - výtvarná stránka s úkoly a náměty Tvoříme dál

 

 

 

Informace KHK k výskytu koronaviru v Evropě

Na žádost Královehradeckého kraje a doporučení Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje zveřejňujeme informace k problematice výskytu koronaviru v Evropě.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ - KARANTÉNA PO NÁVRATU Z ITÁLIE

Jak si správně mýt ruce

Číst dál...

Finanční dar od společnosti Lidl

Základní umělecká škola Rychnov nad Kněžnou obdržela vítaný dárek. Díky nákupům během prvního dne otevření nové prodejny v Rychnově nad Kněžnou, kterou najdou zákazníci v ulici Jiráskova, získala od společnosti Lidl 85 950 korun. Za tuto částku pořídí vybavení do nových tříd.

 

Více informací v TISKOVÉ ZPRÁVĚ

Rybovka zněla nad Častolovicemi

Hudební setkání, tradice České mše vánoční J. J. Ryby a radost z dobře odvedené práce – to jsou hlavní momenty ve společném muzicírování žáků, učitelů a absolventů ZUŠ Rychnov nad Kněžnou a ZUŠ Týniště nad Orlicí. Obě školy se spojily v celostátním projektu „RYBOVKA ZNÍ NAD ČESKEM.“

Do této akce se přihlásilo celkem 16 základních uměleckých škol, vybráno bylo dle našich dostupných informací nakonec sedm provedení pro natáčení. Těm pořídí Český rozhlas zvukový záznam mše, který bude odvysílán 24. prosince 2019 v 18 hodin z každého krajského studia.

Natáčení v Kostele sv. Víta v Častolovicích 15. prosince předcházely dělené i společné zkoušky a veřejná produkce dne 14. prosince v Evangelickém kostele v Doudlebách nad Orlicí. Dva zaplněné kostely, potlesky ve stoje, provedení nejslavnější vánoční mše a závěrečná koleda „Narodil se Kristus Pán“ naladily posluchače vánočně a všem téměř 90 interpretům přinesly krásné hudební zážitky, na které zůstanou vzpomínky a živá nahrávka. I posluchači Českého rozhlasu Hradec Králové si mohou vyslechnout provedení Rybovky v Častolovicích na Štědrý den v 18 hodin.

Kamila Hájková, ZUŠ RK

DSC 0486 

DSC 0492

Oficiální název školy: Základní umělecká škola, Rychnov nad Kněžnou, Panská 1492

Adresa školy: Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, IČ: 71235060, datová schránka: ecgmvdd

 

kancelář ZUŠ: +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Kamila Hájková, ředitelka školy | +420 778 888 074 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Lucie Martinů, zástupkyně ředitelky | +420 737 539 242 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

izus baner 200x90px

 

plakát ZUŠ