ColorBand v Kvasinách

Taneční orchestr ColorBand zahájil v sobotu 11. 6. druhý ročník Pferdího pfestivalu. Krásné počasí jen dotvořilo parádní atmosféru, kterou svou muzikou orchestr nastartoval celý "pferdí" den.

colorband

Vernisáž na Zámku Kvasiny

V sobotu 4. 6. naši dva absolventi Pavel Hlas a František Brandejs zahráli na vernisáži obrazů akad. malířek Heleny Štefkové a Heleny Slavíkové - Květiny. Podtrhli tak romantickou atmosféru v krásném prostředí zámku Kvasiny.

kvasiny

Soutěž Střezinský skřivan

V pondělí 6. 6. se naše zpěvačky zúčastnily soutěže v popovém zpěvu - STŘEZINSKÝ SKŘIVAN. Opět nezklamaly a přivezly si krásná umístění. Veronika Ročková a Anna Kárníková se umístily na 1. místě! Eliška Šalomounová a Anna Peňázová na 2. místě ve 4. kategorii. Ve třetí kategorii se na 1. místě umístila Johana Ludvíková a 2. místě Daniela Trnovská.

Děvčatům gratulujeme a paní učitelce M. Kolář Grundové děkujeme za skvělou přípravu!

zpev zpev2

MenArt - vernisáž výtvarníků

Sobotní vernisáží výstavy "Na cestě" v litomyšlské Augustově tiskárně byla dovršena roční práce stipendisty Edy Linharta a jeho paní učitelky Markéty Drhlíkové. Celý rok se setkávali s mentorem Martinem Velíškem v programu MenArt.

Do 10. 7. můžete v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle vidět jejich obrazy. "Eda se za ten rok neuvěřitelně zlepšil! Je radost mít takové žáky! Byla pro nás velká pocta, že jsme byli do programu vybráni a je nám trochu smutno, že naše společná inspirativní setkávání končí..."

eda2 eda

Housle z Odolova budou hrát v Rychnově nad Kněžnou

Na pátek 3. června 2022 jen tak nezapomene 11-ti letá Františka Beranová ze Základní umělecké školy v Rychnově nad Kněžnou, které se dostalo v rámci projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu KDYBY TISÍC KLARINETŮ nových houslí.

A ne ledajakých – nástroj postavený rukou odsouzených ve věznici Odolov. Až neuvěřitelné a fascinující setkání dvou světů – světa uvnitř věznice a toho venkovního. Myšlenku výroby dřevěných hraček, výstavby a oprav hudebních nástrojů uskutečňuje věznice již několik let díky dvěma nadšencům – panu Zdeňku Hetflejšovi a panu Pavlu Staňkovi. Oba pánové vedou odsouzené k výborné práci, trpělivosti, k uskutečňování dobra ve prospěch dětí z mateřských, základních a základních uměleckých škol.

Klobouk dolů a velké poděkování odsouzeným, kteří sami navrhli přihlásit se do projektu KDYBY TISÍC KLARINETŮ. Náš obdiv a dík patří i vedení věznice – Mgr. Danielu Vinklerovi a mluvčí PhDr. Gabriele Šafářové, kteří okamžitě reagovali na mou výzvu pomoci rodině Beranových s pořízením nástroje a přijali nás v Odolově s otevřenou náručí.

Děkuji též projektu KDYBY TISÍC KLARINETŮ za možnost a příležitost pro ZUŠky a všechny děti.

Kamila Hájková, ředitelka ZUŠ

283697212 3291973937703036 1894441016970591877 n 283787175 3291973907703039 1682301015881898385 n

Mgr. Lucie Martinů, zástupkyně ředitelky pro hudební obor | +420 737 539 242 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Markéta Drhlíková, zástupkyně ředitelky pro nehudební obory | +420 732 523 688 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.